Spotkanie w ramach tworzenia klubu przedsiębiorców powiatu Grodziskiego

  • Autor: admin
  • 21/11/2015
  • Możliwość komentowania Spotkanie w ramach tworzenia klubu przedsiębiorców powiatu Grodziskiego została wyłączona

W dniu 26 września 2012r. w salce konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grodzisku Wlkp. odbyło się spotkanie w ramach tworzenia Klubu Przedsiębiorców Powiatu Grodziskiego. Przedsiębiorców z powiatu grodziskiego zaprosili inni przedsiębiorcy – Panowie: Waldemar Ślebioda, Zbigniew Kaczor, Włodzimierz Sendrowicz, którzy uczestniczyli w pracach nad „Programem Rozwoju Przedsiębiorczości dla Powiatu Grodziskiego na lata 2012-2014″ napisanym przez zespół osób pod patronatem Powiatu Grodziskiego w ramach programu „Decydujmy Razem”.

Wszystkich zebranych powitał Pan Sławomir Górny Członek Zarządu Powiatu Grodziskiego, który argumentował jak ważną sprawą jest utworzenie Klubu Przedsiębiorców i co działania klubu mogą w przyszłości dać przedsiębiorcom.
Następnie głos zabrał senator Jan Filip Libicki, który zapewnił, iż jest on do dyspozycji i wszelkie sprawy nurtujące przedsiębiorców można mu zgłaszać, a on będzie starał swoimi działaniami pomagać przedsiębiorcom w ułatwianiu im prowadzenia działalności gospodarczej.

Pani Agata Bulicz – Doradca z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, która pomagała tworzyć „Program Rozwoju Przedsiębiorczości dla Powiatu Grodziskiego na lata 2012-2014″ przedstawiła pokrótce drogę, która doprowadziła do napisania programu oraz podkreślała, jak ważne i skuteczne są wspólne działania przedsiębiorców.
Pan Waldemar Ślebioda przedstawił argumenty, dlaczego warto stworzyć Klub Przedsiębiorców. Najważniejsza dla klubu będzie informacja, wzajemna współpraca, wymiana doświadczeń, wspólne rozwiązywanie problemów. Wspólne działania są skuteczniejsze.

Pan Zbigniew Kaczor podkreślił również, iż wspólne działanie jest ważne i przynosi korzyści. Zaprezentował on, co już w ramach tworzenia Klubu Przedsiębiorców zostało zrobione: odbył się konkurs na logo klubu wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. pod kierownictwem Pani Magdaleny Ambrozik stworzyli szablon witryny internetowej Klubu Przedsiębiorców, który na spotkaniu przedstawiło dwóch uczniów: Nikodem Kowalec i Maciej Rzanny. Mówili oni o tym co zawierać będzie strona i jakie będzie miała funkcjonalności. Strona ma zawierać m.in. bazę firm z Powiatu Grodziskiego, możliwość logowania się dla członków Klubu Przedsiębiorców i dodawania przez nich informacji.

Na koniec wszyscy zebrani dyskutowali o działaniach koniecznych do podjęcia, aby idea stworzenia Klubu Przedsiębiorców miała szanse powodzenia.

Kategorie: Życie klubu

Komentarze są wyłączone.