Wspomnienia z Etiopii

  • Autor: admin
  • 28/09/2016
  • Możliwość komentowania Wspomnienia z Etiopii została wyłączona

W ubiegłą środę tj. 21 września 2016 roku, jak co miesiąc odbyło się spotkanie klubowe. Spotkaliśmy się w Behapowcu i byliśmy gośćmi naszego kolegi Mirosława Reślińskiego, któremu dziękujemy za gościnę, wspaniały poczęstunek i miłą atmosferę.

2

1

Na początku spotkania było kilka tematów ze spraw 3bieżących, np. adwokat Bartosz Konopa krótko mówił o elektrowniach słonecznych oraz wiceprezes Klubu Zbigniew Kaczor wraz z Asystentką Zarządu Basią Wilinską omawiali tegoroczne kalendarium4 akcji „Wspieramy Twoje Marzenia”. Plakaty i ulotki zostały przekazane do szkół całego powiatu. Przypomnijmy, że akcja ta skierowana jest do wszystkich uczniów powiatu grodziskiego, którzy mają jakiś talent, pasję, chcieliby je rozwijać ale potrzebują wsparcia rzeczowego. Zgłoszenia z opisem talentu, pasji oraz dotychczasowych osiągnięć oraz z opisem oczekiwanego wsparcia należy wysyłać na adres Klubu lub e-mailem (regulamin akcji oraz wszystkie dane znaleźć można na naszej stronie www.klubprzedsiebiorcow.pl). Na zgłoszenia czekamy do 21 października 2016 roku. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 9 grudnia 2016 r.

Następnie Janusz Popiół rozpoczął swoją opowieść o swojej podróży do Etiopii na przełomie 2014-15 roku. W podróż wyruszyli ze stolicy tego kraju Adis-Abeba. Jednym z miast, które odwiedzili było Lalibela, które słynie z jedenastu wykutych w litej skale monumentalnych kościołów, zbudowanych w XII–XIII wieku. W 1978 roku wykute w skale kościoły Lalibeli wpisano na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.  Następnie w Axum (świętym mieście Kościoła etiopskiego) mogli zobaczyć Kaplicę Tablic, gdzie według tradycji tego kościoła znajduje się Arka Przymierza strzeżona przez strażnika. Jednym z miejsc które odwiedzili było największe w Etiopii Jezioro Tana, na dużej części wysp znajdujących na nim zostały zbudowane klasztory i kościoły Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, w jeziorze tym bierze swój początek Nil Błękitny. Słowami nie sposób przekazać klimatu i odczuć związanych z tą podróżą, namiastką mogą być zdjęcia zamieszczamy kilka aby przybliżyć odległy kraj.

Prezes Klubu Waldemar Ślebioda przedstawił Pana Marcina Burzyńskiego Dyrektora Biura Zarządu Stowarzyszenia Ziemi Grodziskiej Leader. Pan Marcin starał się zainteresować klubowiczów tematem dotacji na zakładanie i rozwój firm w powiecie grodziskim z programu PROW 2014-2020. Kilku członków wyraziło zainteresowanie tematem i zdecydowano, że należy zorganizować osobne spotkanie w niedalekiej przyszłości.

Następnie, w miłej atmosferze,toczyły się dyskusje na różne pasjonujące tematy.

Addis Abeba transport na targ.   5

Zabudowa wiejska plemię Abhara  6

        

Kuchnia wiejska7

Lallibela  jeden z 11 kościołów wykutych w skale8

Lallibela  mieszkania mnichów9

Kościół w Aksum10

Budynek w którym strzeżona jest Arka Przymierza11

Początek Nilu Błękitnego12

Góra Amby13

INDŻIRA  podstawowa potrawa Etiopii14

Kategorie: Życie klubu

Komentarze są wyłączone.